Hakkımızda | Dük Kravat

HAKKIMIZDA

Kaliteyi arayanlar 1962 yılında Dük Kravatları ile tanıştı. Hayatın renklerini ve modayı en kaliteli şekilde yansıtmayı hedefleyen DÜK, 1970 yılında Bursa Organize Sanayi Bölgesinde dokuma fabrikasını açtı. Kapalı alanı 1500 m2 olan fabrika bu gün tam kapasite ile ayda 40.000 mt kumaş üretimini gerçekleştirmekte.

Kaliteli üretimi, hayatın renklerini yansıtan çeşitleri ile 1980 yılında Türkiye sınırlarını aşmaya başladı ve ilk ihracatını gerçekleştirdi.

1999 yılında kaliteyi sunmak için sınır tanımayan DÜK, Düzce'de dikim fabrikasını açtı. Kapalı alanı 1900 m2 olan fabrika, tam kapasite ile günde 5000 ad. kravat üretimi gerçekleştirmektedir.

Küçük detayların büyük etkisinden yararlanmanız için ürün kategorisini kravat ile sınırlamayan marka, kravat iğnesi, kol düğmesi, kaşkol, papyon, mendil, smokin kemeri, pantalon askısı, boxer ve çorap ürünlerini de aynı prensipler ile sunmaya başladı. Kurumlara kimliklerine uygun özel üretim gerçekleştirmektedir.

Bugün, başta Almanya, İngiltere, Yunanistan, Rusya, Hollanda, Romanya, Ürdün, Tunus, Mısır gibi dünyanın bir çok ülkesine ihracat gerçekleştirmektedir.

Firmamızın değişmez prensipleri, kaliteden ödün vermeden müşteri bekletilerini en üst düzeye çıkarmak, yeniliklere açık olmak, zamanında ve tam olarak karşılamak olmuştur.